Buldan Yangını İçin Seferber Oldular

destek hattı
Derneğimiz Kuruldu

Denizli'nin Buldan İlçesi Türlübey Mahallesi'nde çıkan yangın rüzgarın da etkisiyle kısa sürede geniş alana yayıldı. Dumanları fark eden köylülerin ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda arazözle orman işçileri sevk edildi.

Ekiplerin söndürme çalışmalarına köylüler de destek verdi. Köylüler, damacanalar ve traktörlerin arkasına bağladıkları su tanklarıyla taşıdıkları sularla alevlere müdahale etti.

Yangını haber alan Denizli'li halı yıkama firma sahipleri, kısa sürede organiz olarak, hızlı bir şekilde yangın bölgesine gittiler. Yangın söndürme çalışmalarına destek vermek için ellerinden geleni yapmaya çalışan halı yıkamacılar, büyük bir özveri göstererek söndürme çalışmalarında rol aldılar.

"Sorumluluk sahibi her vatandaş gibi bizlerde üzerimize düşeni yapmaya çalıştık. Elimizden geldiğinde destek olmaya çalıştık. Bazı arkadaşlarımız yangının söndürülmesine destek olurken, bazı arkadaşlarımız da söndürme çalışmalarına destek veren görevli ve vetandaşlara erzak desteğinde bulundu" sözleriyle durumu açıklayan meslektaşlarımıza canı gönülden teşekkür ve şükranlarımızı sunuyoruz.

Bir daha böyle olayların yaşanmaması dileğiyle..